Celem na dzisiejszych zajęciach było zapoznanie się z pojęciem " polaryzacja światła " . Wykonaliśmy szereg doświadczeń z zakresu fizyki. Do doświadczeń używaliśmy między innymi ekran, polaryzatory oraz źródło światła.
piątek, 17 grudnia 2010
"Światło jaka fala poprzeczna: - polaryzacja światła
Celem na dzisiejszych zajęciach było zapoznanie się z pojęciem " polaryzacja światła " . Wykonaliśmy szereg doświadczeń z zakresu fizyki. Do doświadczeń używaliśmy między innymi ekran, polaryzatory oraz źródło światła.
Zapoznanie z pojęciem '' firma symulacyjna ''
Wszystkie informacje zapisywaliśmy w odpowiednich tabelkach.
Dyfrakcja i interferencja światła
piątek, 19 listopada 2010
piątek, 5 listopada 2010
Rozszczepienie światła białego w pryzmacie
Na dzisiejszych zajęciach przeprowadzaliśmy doświadczenie z użyciem pryzmatu, latarki i lasera.
Celem naszego doświadczenia było przybliżenie i poznawanie zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Dzięki dzisiejszym zajęciom dowiedzieliśmy się co to jest dyfrakcja, siatka dyfrakcyjna, dypresja oraz inferencja światła.
piątek, 29 października 2010
Julita Skowron
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEirX0d9wiKVVVbO77Z8SFtfUn28GsYW8zIHWhw0BkvdVUP_XhvqScx44YDCgyZH6Km2aLqUdSROxVgae_44qz1RziHJTuA3oYsCToNfboQbOxskCFD9P4-UUGXPt67_uSHK7I65PZ6tLQ54/s400/Julcia.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg0kze6LdvV3HOmAg7CskXZ4f6Yuspdu9ci4QOxn2-DtR3Wv2p2sxK1oCPGVtzVCIrGkGIOINSizSDH1BnBbO7aGZv73XdhlYhb30ArGCS2PtghrtpFpfpjVBBv2HgS_B6OexSHDSA94GLO/s400/Julita.jpeg)
Nazywam się Julita Klimorowska, mam 15 lat i uczę się w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku. W tym roku po raz pierwszy biorę udział w projekcie NiB. Mam nadzieję, że będzie to dla mnie ciekawe i ekscytujące przeżycie. Moje hobby to taniec i rysowanie. Moje ulubione przedmioty to plastyka i matematyka. Mam nadzieję że moja praca będzie miła i owocna:)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiSTpzTLg_FjnLzuQniK5BvgMPmQqxsZkmMtGPkINKgCYQSw3Nl2eoOmskeTiGMJ1tK2DdjVR5AU1DNta39GVmCEndlWeq3tUYw5quQbl7EVrJzsjMaqoHfThTfDsQ31WbM2wL0BiRnCZFC/s400/marta+gruszka.jpeg)
Nazywam się Marta Gruszka. Mam 15 lat i uczęszczam do Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku. Bardzo lubię swoją klasę. Interesuje się tańcem. Moje hobby to jazda motocyklem. Wolny czas spędzam z przyjaciółmi. W tym roku po raz pierwszy przystąpiłam do projektu Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie. Myślę że moja praca będzie miła i owocna.
Angelika Kałach
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiY5h61FVt_AeTjb9L6jTFNo63d_pC8DqJ6gQpybfB78kskrTBeq1e0vn9GUdybqy7-7StdEqAhdx85sBk4KWNnLYFqfIS3xMFIu9bIaCl6XCYa8kxH5NamQdX4v9wuTSqZexZpInxglSrQ/s400/Andzia.jpg)
Wprowadzenie do przedsiębiorczości
Martyna Bartosiak
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjvJUIBp_Vps5yOAflkrnIhPzQJCvGg6-j0a7rMoSn9RsGMgoqvgdn8qdeVP-BJCtq6oPxBuS3REgvH1Q6EnI1LEf_g7cLUGkfwrQjH2oBYsUuNgPa4b4cmxFM9776KImohu7zbHV-NNwHE/s400/martyna+bartosiak.jpeg)
Nazywam się Martyna Bartosiak i w tym roku już po raz drugi i niestety ostatni raz przystępuje do projektu ,,Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie ‘’. Mam nadzieje ze moja praca będzie tak samo miło przebiegała jak tamtym razem ; ). Nowa grupa to nowe możliwości ; ). Ja osobiście interesuje się tańcem i jazdą konno. W wolnych chwilach spotykam się z przyjaciółmi . Zawsze mam sposób na nudę ;D
piątek, 15 października 2010
Po wakacjach- do roboty:)
poniedziałek, 21 czerwca 2010
Już wakacje!!!!
Badanie gleby
czwartek, 27 maja 2010
Jedziemy na Wielki Finał!
Hura! Hura! Hura!
Dostaliśmy się do finałowej szesnastki konkursu na najlepiej zagospodarowaną wyspę- Niblandię! Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie! Jesteśmy przeszczęśliwi i bierzemy się ostro do pracy, aby w Warszawie w dniach 9-11 czerwca pokazać się z jak najlepszej strony. Przed nami stworzenie spota reklamowego promującego naszą wyspę- Rabrabar. Mamy jednak tysiące pomysłów na minutę i pracujemy jak mrówki ;P
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhRmjD6K5mgTWO984WG4fiKT0snhgLje86qHs7wftBPm4iwt73bqyEQriWUoPrVzYw_gYQ-dsgQ6totWYaPG4W9xQ1XkQLbW18Qw2NGDGWUcXwcVZPLxpY2_f53IaxvNnUvXex9nn5ybUCf/s400/emot.jupi.gif)
Trzymajcie za nas kciuki!!!
środa, 26 maja 2010
wycieczka;)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhifbMQ9kEtzVtZK4ou6486CNtugmDTiZ_t6rjjgyfGUtudPRI1jZC0Ci2hFrH6LIoK0gnGkd6zH1AsvXHE6UZGDOHENt2CTKMPivDEyLWMiDNMGYxYCYVH3wawH_x9DyvR9mw_1h9XxOu6/s400/biosfera.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhYqh_2FMdXtjgKeYkfS7MD1EVP8CvKTElZuAL59I6Q9fEumbkQndHyxdOP1jbhYI6r06A_y8wdKWYZEWNNswb1Rqq8n0IWz0WjyyrxwaC2DyE6Q2OICuySCmcnIVaWyPy79VQOEevO9XJY/s400/chata.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiWeHxqca8yjA8dUBavAq8rYM5yaagQG9reWLnTxeYyS_5bu-9nah9aZwcf9GTxH5FXFht13SmO0P0-gLaEd4AxXvgnfVFdNuigTEcnOF6b6OGG_wmLx5Z8x0DRuaJ6V0x6HZzFURigfDS3/s400/BERLIN.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgsHP8sS70ArywfsAPIZDLZU3ax6BfjeuLoTHeylzSeRzpMvBkq3xaKO4dydfHnn5jqjLHYHMpFMs1XJ8WHRw3JNo3kAzvOpr8domLA8Tc-Vdgori-oPIn75ag-brunWywfrrkqYReyOB_R/s400/dd36b69633.jpeg)
Dziękujemy wszystkim z NiB-u za zorganizowanie tak miłego pobytu. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej wyprawie po nową wiedzę. ;]
czwartek, 6 maja 2010
wtorek, 20 kwietnia 2010
"Rejestrujemy fimrę i otwieramy konto bankowe"
- KONTO BANKOWE
- ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH (ZUS)
- KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO (KRUS)
- POLSKA KLASYFIKACJA DZIAŁALNOŚCI (PKD)
Konto bankowe - jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy
Zakład Ubezpieczeń Społecznych - jest państwową instytucją ubezpieczeniową. Zajmuje się gromadzeniem składek na ubezpieczenia społeczne obywateli oraz dystrybucją świadczeń (jak wspomniano wyżej m.in emerytur, rent, zasiłków chorobowych lub macierzyńskich) w wysokości ustalonej przez parlament i rząd.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - jest instytucją powołaną do realizacji zadań związanych z pełną obsługą ubezpieczenia społecznego rolników na mocy ustawy z dnia 20 grudnia 1990 roku. KRUS powstał po to, by przejąć i zapewnić sprawną realizację rozproszonych wcześniej zadań w dziedzinie obsługi ubezpieczenia, jak również podjąć się nowych zadań nie realizowanych dotychczas przez żadną instytucję ubezpieczeniową w kraju.
Polska Klasyfikacja Działalności - stanowi systematykę, określającą rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej. Jest niczym innym jak umownie przyjętym, hierarchicznie usystematyzowanym podziałem zbioru rodzajów działalności społeczno-gospodarczej. PKD ustala symbole, nazwy i zakres poszczególnych zgrupowań klasyfikacyjnych na pięciu różnych poziomach, tj. sekcji i podsekcji, działów, grup, klas i podklas. W rzeczywistości na szczęście nasza rola sprowadza się tylko do dobrania odpowiedniego kodu dla danej działalności.
Klasyfikacja działalności stosowana jest m.in. do:
- klasyfikowania podmiotów gospodarczych dla potrzeb krajowego, urzędowego rejestru podmiotów gospodarki narodowej REGON - wg rodzaju prowadzonej działalności,
- przedstawienia struktury gospodarki narodowej z punktu widzenia społecznego podziału pracy,
- zestawienia dynamicznych szeregów dla potrzeb ekonomicznej analizy rozwoju gospodarczego,
- opracowania bilansów gospodarki narodowej, w tym zintegrowanych rachunków narodowych,
- sporządzania porównań międzynarodowych,
- zestawienia informacji statystycznych, odpowiednio porównywalnych z innymi krajami.
poniedziałek, 12 kwietnia 2010
Żałoba Narodowa
Składamy rodzinom ofiar oraz wszystkim Polakom szczere kondolencje z powodu tak tragicznej śmierci tak ważnych osób w państwie, ale zarówno członków rodzin: matek, ojców, braci, sióstr, synów i córek. Łączymy się z nimi w żałobie i głębokim bólu.
Grupa Atomówki
poniedziałek, 29 marca 2010
Na tych zajęciach wróciliśmy pamięcią do zajęć z pierwszego semestru i tworzyliśmy swój biznesplan. Zawarliśmy w nim nasze plany związane z wymyśloną przez nas maskotką naszej gminy. Oto 1 rozdział naszego biznesplanu (streszczenie):
"Jesteśmy grupą powstałą na potrzeby projektu "Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie". Uczęszczamy do Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku.
Chcemy zaprojektować maskotkę reklamującą naszą gminę- gminę Koźminek. Wymyśliliśmy, aby była to koza na rowerze. W naszej okolicy funkcjonuje klub kolarski UKS Koźminianka, których wychował Mistrzynię Świata- Olę Dawidowicz. Jest tu również wielu dobrze zapowiadających się młodych kolarzy.
Nasze plany zaczęliśmy od prostych szkiców, wstępnego kosztorysu materiałów i ustalenia wykonawcy maskotki. Planujemy spotkanie z przedsiębiorcą, który ma działalność gospodarczą, w celu ustalenia ceny i warunków wykonania naszej kozy. Z wykonaną maskotką udamy się do władz gminy, aby zaprezentować nasz pomysł oraz będziemy oczekiwać akceptacji tego produktu propagującego Gminę Koźminek."
wtorek, 9 marca 2010
Na dzisiejszych zajęciach spotkaliśmy się razem z WODORKAMI w grupie NiBowiczów, aby w formie debaty przybliżyć losy Puszczy Białowieskiej. Może na początek co to jest Puszcza Białowieska :
Puszcza Białowieska ??? rozległy kompleks leśny, pozostałość dawnych puszcz: Białowieskiej, Ladzkiej, Świsłockiej i Szereszewskiej, położony w województwie podlaskim oraz na Białorusi. Powierzchnia całej puszczy przekracza 1500 km2 (z czego w granicach Polski 620 km2). Jest pozostałością ostatnich na niżu Europy lasów naturalnych o charakterze pierwotnym w strefie lasów liściastych i mieszanych. Na jej terenie znajduje się Białowieski Park Narodowy (BPN). Obszar puszczy wchodzi w skład Nadleśnictw Białowieża, Browsk i Hajnówka. Puszcza leży w dorzeczu Narewki i Leśnej.
Na te zajęcia musieliśmy także przygotować odpowiedzi na dane zagadnienia dotyczące Puszczy:
1) Położenie geograficzne
2) Czym charakteryzuje się park narodowy
3) Cechy rezerwatów ścisłych
4) Bogactwo gatunkowe
5) Starodrzewie
6) Czym zajmuje się koalicja na Rzecz Ochrony Puszczy Białowieskiej?
7) Czy istnieje potrzeba ratowania Puszczy?
8) Czy są potrzebne obszary takie jak puszcza Białowieska? Dlaczego?
9) Jakie towarzystwa powstały w celu ratowania Puszczy Białowieskiej ?
10) Napisz krótkie hasło w celu ochrony Puszczy Białowieskej?
A teraz odpowiedzi na te zagadnienia:
Puszcza Białowieska połozona jest na granicy wschodniej Polski i Białorusi. Charakteryzuje się nienaruszoną fauną i florą, oraz rozległością terenu. Jedną cechą tego parku jest rozległość terenu chronionego i nienaruszalność tego terenu. Puszcza liczy 177 gatunków ptaków gniazdujących spośród których 107 to ptaki typowo leśne. Bogactwo jej grup gatunkowych liczy się na ok. 10000. Starodrzewie- to jedna z ostatnich faz porostu drzewa, obejmuje drzewa powyżej 100 lat. Z pewnością istnieje potrzeba ratowania puszczy. Obszary jakie nam oferuje pokazuje nam nienaruszoną przyrodę o którą musimy dbać. Powstały także towarzystwa do ochrony Puszczy, oto kilka z nich: Lesza, STO, 19012005 Zieloni, Polskie towarzystwo Leśne itp. Naszym wspólnym hasłem w celu ochrony przyrody jest : "Dbaj o nią i nie daj zniszczyć jej komuś innemu".
Myśle ze na tych zajęciach dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat tej puszczy. Mamy nadzieje, ze inni tez myślą tak samo jak my i chcą chronić ten teren.
niedziela, 28 lutego 2010
Organizm i srodowisko- czynniki szkodliwe
Na dzisiejszych zajęciach przeprowadzaliśmy różne doświadczenia. Każdy dostał karty, w których były opisane materiały potrzebne do wykonania doświadczenia oraz jego wykonanie.
środa, 24 lutego 2010
"Na miesiąc przed rozpoczęciem działalności gospodarczej"- jak napisać biznes plan...
1. Streszczenie
2. Przedsiębiorstwo
3. Produkt lub usługa
4. Analiza rynku
5. Strategia
6. Dokumentacja techniczna i technologiczna
7. Organizacja
8. Analiza finansowa
Pod koniec lekcji jak na każdych zajęciach poświęciliśmy 15 min na obliczenia związane z tworzeniem naszej wyspy.
Na dwa miesiące przed rozpoczęciem działalności gospodarczej – wstępna analiza finansowa przedsięwzięcia
1. Strategia zbierania śmietanki
2. Strategia cen prestiżowych
3. Strategia penetracji
4. Strategia ekspensywnego kształtowania cen
5. Strategia cen eliminujących konkurentów
Następnie analizowaliśmy przykład działalności firmy ABC która produkowała sok jabłkowy.
W drugiej części zajęć zastanawialiśmy się nad pojęciem bilansu i punktu krytycznego.
Bilans – dokument zawierający wartościowe zestawienie – na określony dzień – majątku przedsiębiorstwa - aktywów i źródeł jego finansowania.
Punkt krytyczny – poziom sprzedaży produkcji, którego osiągniecie gwarantuje równowagę pomiędzy wpływami ze sprzedaży a wszystkimi kosztami działalności.
Przychody ze sprzedaży = Koszty działalności
Zysk = 0
,,Na trzy miesiące przed rozpoczęciem działalności gospodarczej”- lokalizacja i nazwa firmy (logo)
wtorek, 19 stycznia 2010
Eutrofizacja
Na dzisiejszych zajęciach szukaliśmy odpowiedzi na pytania związane ze zjawiskiem eutrofizacji:
- Co to jest zjawisko eutrofizacji? Eutrofizacja to proces wzbogacania zbiorników wodnych w substancje pokarmowe (nutriety, biogeny) jest to wzrost trofii, czyli żyzności wód.
- Jakie są przyczyny eutrofizacji? Główną przyczyną eutrofizacji jest wzrost ładunków biogenów: fosforu i azotu. Wzrost fosforu poprzez: ścieki zawierające detergenty, nawozy, opady atmosferyczne. Wzrost azotu poprzez: opady atmosferyczne (tlenki azotu), nawozy.
- Jakie są skutki przyrodnicze eutrofizacji? Skutkami przyrodniczymi eutrofizacji są: zakwity w wodzie, zmniejszona przezroczystość wody, duża liczba glonów (substancja wydzielana przez glony psuje smak i zapach wody).
- Jak usuwać skutki eutrofizacji? Zapobieganie zjawisku eutrofizacji powinno polegać na odcinaniu dopływów wód zawierających wysokie stężenie pierwiastków biogennych do naturalnych zbiorników wodnych. Należy więc całkowicie uniemożliwić odpływ nieoczyszczonych ścieków do rzek, jezior, mórz, itd. W przypadku wód spływających z pól uprawnych, efekt ten można uzyskać w wyniku stosowania specjalnych zabiegów agrotechnicznych.
Następnie zrobiliśmy dwa roztwory: jeden azotowy, drugi fosforowy. Później do dwóch słoików (jeden z wodą destylowaną, drugi z wodą wodociągową) dolaliśmy po kilkanaście mililitrów naszych roztworów i odstawiliśmy na kilka minut. Pod koniec zajęć zrobiliśmy preparaty i obserwowaliśmy pod mikroskopem etapy naszej pracy oraz zapisaliśmy wnioski. Co tydzień będziemy sprawdzać, jakie zmiany będą zachodzić w wodzie, a także zapisywać wnioski.
wtorek, 5 stycznia 2010
Na cztery miesiące przed rozpoczęciem działalności gospodarczej- przedmiot działalności, produkt i konkurencja
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.png)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-2.png)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-3.png)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-4.png)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-5.png)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-6.png)
![](file:///C:/DOCUME%7E1/Tala/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-7.png)
Dzisiaj połączyliśmy zajęcia o bardzo podobnej tematyce i już konkretnie zastanawialiśmy się nad naszymi firmami i nad tym, jakie będą one miały znaczenie w środowisku oraz o tym jak je zagospodarować. Najpierw pani zadała nam pytania: gdzie chcemy "umieścić" naszą firmę?, jaką będzie miała konkurencję nasza firma i czym ją pokonamy oraz czym będzie się ona wyróżniać. Mieliśmy wiele pomysłów, choć niektóre nasze odpowiedzi były podobne. Oto wyniki naszej pracy:
Justyna:
(hotel)
miejsce: Poznań (miasto duże, wojewódzkie)
konkurencja: niewielka
jak będę pokonywać konkurencję:
- niższe ceny:
* możliwość negocjowania cen, niska marża
* promocje
- miła i wykwalifikowana obsługa
- odpowiednia reklama
*duże i oświetlone bilbordy
- dobrze usytuowane miejsce:
* budynek w centrum miasta
* podjazdy dla niepełnosprawnych
* parking dla klientów
- łatwy dojazd
czym będę się wyróżniać:
- stylizacja obiektu, np. wnętrze wyglądające jak statek
Kuba:
(sklep z zabawkami)
miejsce: Koźminek (duża wieś)
konkurencja: brak firmy o asortymencie podobnym do mojego w Koźminku, zagrożeniem konkurencyjnym mogą być sklepy z zabawkami w oddalonym o 25 km Kaliszu
jak będę pokonywać konkurencję:
- lepsze (niższe) ceny
* znalezienie taniego dostawcy
- dobra jakość produktu:
* znalezienie solidnego producenta
- reklama
- dobry punkt sprzedaży:
* lokalizacja- centrum Kalisza
* duży, oświetlony napis, ładna i ciekawa wystawa, oszklony budynek
* sklep wykończony w jasnych, ciepłych barwach
- miła obsługa
czym będę się wyróżniać:
- osoby przebrane za postacie ze znanych bajek
Natalia:
(sieć sklepów informatycznych)
miejsce: Poznań (miasto duże, wojewódzkie)
konkurencja: duża konkurencja, ok. 30 sieci i sklepów tego rodzaju
jak będę pokonywać konkurencję:
- dobra lokalizacja sklepów:
* sklepy w "głównych" miejscach miasta (centrum, galerie handlowe, główne ulice)
*dobrze wyglądające budynki
* podjazdy dla niepełnosprawnych
* parkingi
- miła obsługa:
* zatrudnienie młodych (znających się na informatyce) osób
* pomoc w wyborze sprzętu
* cierpliwość dla klientów nie znającym się na informatyce (np. osoby starsze)
- możliwość zakupu na raty
- reklama
- jakość sprzętu:
* sprzęty tylko z najlepszych i najbardziej renomowanych firm
* dbanie o sprzęt w sklepie
* towar niezalegający "na półkach"
czym będę się wyróżniać:
- (dla najmłodszych) myszki i klawiatury do komputera w kształcie zwierząt i różnych bajkowych postaci
Aga:
(firma rachunkowa)
miejsce: Kalisz (miasto średniej wielkości, powiatowe)
konkurencja: duża
jak będę pokonywać konkurencję:
- niskie ceny:
* mała marża
* możliwość negocjowania cen
- dobra lokalizacja:
* w widocznym miejscu, w centrum miasta
* budynek oświetlony
* duży parking
- miła i wykwalifikowana obsługa
- szybka obsługa
- reklama:
* ogłoszenia w gazetach
* ulotki
- dobra jakość świadczonych usług
czym będę się wyróżniać:
- za większą liczbę zleceń rozlosowywane będą prezenty
Gosia:
(apteka)
miejsce: Kalisz (miasto średniej wielkości, powiatowe)
konkurencja: bardzo duża
jak będę pokonywać konkurencję:
- widoczne miejsce lokalizacji:
* centrum, bądź miejsce, gdzie często przejeżdżają ludzie
* pomieszczenie duże, oszklone
* widoczny szyld
- niskie ceny:
* przywożenie towaru własnym samochodem dostawczym
* niezatrudnianie dużej liczby pracowników
- miła i przyjazna obsługa
- duży zasób leków:
* leki, na które trzeba długo czekać w innych aptekach
- reklama
czym będę się wyróżniać:
- zakątek z kwiatami, akwarium i zwierzątkami, np. papugi
Później razem analizowaliśmy swoje prace i wywnioskowaliśmy, że choć nasze firmy mają różnorodne działalności, działania w celu przyciągnięcia klienta są bardzo podobne.
Następnie poświęciliśmy kilkanaście minut na pewne wyliczenia dotyczące mieszkańców naszej NiBlandii.